وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع | دانلود کتاب مقاله چیلر چذبی

  فروش محصولات سایت


• راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش،  سپس محصول خود را درب منزل دریافت کرده و مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.

 ◄ 1100 طرح سه بعدی و پلان آماده | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ پکیج آموزش جامع پی ال سی + نرم افزار | قیمت : 10,000 تومان

 ◄ آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور | قیمت : 7,000 تومان
 ◄ راهنمای تحصیل در استرالیا ویژه رشته تاسیسات | قیمت : 20،000 تومان
 ◄ کتاب  مهندسی تاسیسات الکتریکی کلهر | قیمت : 9،800 تومان

 ◄ آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 و 2 و 3 | قیمت : 6,500 تومان
 فروش محصولات دانلودی


راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش، آدرس ایمیل را حتما صحیح وارد نمایید،  سپس پرداخت وجه آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب و در پایان ارسال فایل به ایمیلتان و نمایش آنی لینک دانلود.

 ◄ بزودی ...


کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها
کار با نرم افزار اتوکد خود را حرفه ای کنید | با 13 فصل آموزش طبقه بندی شده

آموزش اتوکد

امروزه نرم افزار اتوکد بی تردید یکی از نرم افزار های پر کاربرد مهندسی بخصوص در تاسیسات می باشد. که یاد گرفتن اصولی این برنامه برای استفاده از تمامی امکاناتش الزامی می باشد. مجموعه ای که برای شما دانشجویان و مهندسان آماده نموده ایم کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها می باشد که با زبانی ساده اما تخصصی از پایه تمامی چیزهای که یک مهندس احتیاج دارد را در خود جای داده و شما می توانید با قیمت استثنایی 15,000 تومان این مجموعه را خریداری فرمایید. همچنین می توانید دیگر ویژگی های این مجموعه را در ادامه مشاهده فرمایید.

قیمت : 15,000 تومان
خرید پستی


سیستم گرمایش
شنبه 25 تیر 1390 ساعت 11:26 ق.ظ | نوشته ‌شده توسط admin | ( نظرات )

سیستم گرمایش

سیستم گرمایش ساختمان

امروزه  با پیشرفت تکنولوژی و بررسی و شناخت اصول تابش که در قرون گذشته بدان توجه زیادی نمی شد، سیستم های حرارتی نوینی همانند پنل های گرمایشی و بخاری های مادون قرمز معرفی و به بازار عرضه شده اند. در کشور ما نیز امکان استفاده از روش های گرمایشی وجود دارد و با استفاده از این سیستم ها می توان به صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی دست یافت. این سیستم ها مزایای متعددی نسبت به سیستم های گرمایشی جابجایی دارند و منجر به صرفه جویی انرژی قابل توجهی در مقایسه با سیستم های رایج فعلی می شوند.
به طور كلی در ساختمان های موجود كه دارای سیستم های گرمایشی جابجایی هستند، روشهای ارایه شده در بخش های گذشته جهت بهینه سازی سیستم های رایج موجود پیشنهاد می شود. برای واحدهای ساختمانی جدید بی شك انتخاب سیستم گرمایشی تابشی كه تعریف آن ذكر شد، بهترین گزینه می باشد. باید اشاره كرد كه حتی تعویض سیستم های رایج با سیستم های تابشی در ساختمانهای موجود نیز منجر به صرفه جویی های قابل توجه در مصرف انرژی خواهد شد و از نظر اقتصادی كاملاً به صرفه می باشد. در ادامه دو تكنولوژی نوین تابشی كه در ایران نیزامكان استفاده از آنها فراهم شده است، معرفی می گردد. در انتخاب این دو نوع دو تكنولوژی نوین هدف اصلی مكان بكارگیری گرمایشی تابشی در ساختمان های موجود مطابق با تكنولوژی موجود در ایران بوده است. این دو تكنولوژی نوین شامل گرمایش كفی با كاربرد بیشتر برای ساختمان های غیرصنعتی و بخاری های مادون قرمز با سوخت گاز طبیعی برای واحدهای صنعتی و سالنهای بزرگ با امكان انتقال حرارت موضعی است. در ادامه هر یك به تفصیل تشریح می گردد :‌

پنل های حرارتی و سیستم گرمایش كفی :
شاید واژه پنل های حرارتی از گرمایش كفی آشناتر به نظر برسد. به طور خلاصه در پنل های حرارتی غالب انتقال حرارت از طریق تباش به محیط صورت می گیرد. پنل های حرارتی در جنس ها و با اشكال متفاوت ساخته می شوند كه عمدتا از داخل آنها آب گرم عبور می كند. پنل های حرارتی در سقف، كف و یا در دیوارهای ساختمان نصب می گردند و بالای 50 درصد حرارت به صورت تابشی از آنها به هوای داخل ساختمان انتقال می یابد. چنانچه پنل های حرارتی در كف ساختمان نصب شوند، اصطلاحاً سیستم گرمایش كفی نامیده می شوند. با توجه به امكان بكارگیری سیستم گرمایش كفی درایارن در ادامه به بررسی سیستم گرمایش كفی پرداخته شده است. دلیل این امر را باید در مزایای این سیستم جستجو كرد. سیستم گرمایش كفی تنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نمی شود، بلكه مزایای دیگری نیز دارد كه در ادامه بررسی شده اند.

گرمایش كفی عمدتا به یكی از صورتهای زیر می باشد :
1- سیستم گرمایش از كف با هوای گرم
2- سیستم گرمایش از كف با جریان الكتریسیته
3- سیستم گرمایش از كف با آب گرم

به دلیل اینكه هوا نمی تواند گرمای زیادی را در خود نگاه دارد، روش هوای گرم در منازل مسكونی چندان مقرون به صرفه نیست. روش الكتریكی نیز فقط زمانی مقرون به صرفه است كه قیمت انرژی الكتریكی كم باشد. در مقایسه با دو روش ذكر شده، سیستم گرمایش با آب گرم (هیدرولیك) مقرون به صرفه و خوشایندتر می باشد و به این علت است كه سالهای متمادی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه بحث هر جا به گرمایش كفی اشاره می شود، منظور همان سیستم هیدرولیك می باشد.

جایگاه سیستم گرمایش كفی در جهان :
بر خلاف آنچه كه ممكن است تصور شود، بزرگترین بازار گرمایش كفی جهان متعلق به كشور كره است. دلیل اصلی این امر روش گرمایش سنتی كره ای ها است. این روش موسوم به ONDOL به معنای سنگ گرم، از 500 سال قبل از میلاد در این كشور استفاده می شد و در آن حرارت تولید شده به سنگ های كف اتاق ها منتقل و حرارت سنگ ها فضای اتاق را گرم كرد. با گذشت سالها این روش گرمایش سنتی به سیستم گرمایش كفی، كه كره ای ها آن را كف لوله می نامند، تبدیل شده است، امروزه 95 درصد خانه های كره به گرمایش كفی مجهز هستند.
قدیمی ترین سیستم گرمیاش كفی، متعلق به سال 1200 قبل از میلاد می باشد كه در قصری در آناتولی كشف گردیده است. بعدها این سیستم در المپیا (800 سال قبل از میلاد ) به كار گرفته شد و رومی ها از 80 سالقبل از میلاد این سیستم را به دلیل راحتی و آسایش آن به عوان یك سیستم مدرن استفاده می كردند. در این سیستم ها گرما از طریق گازهای گرم حاصل از احتراق در كانال هایی كه در زیر كف حفر شده اند، به كف فضاها انتقال پیدا می كرد.
به مروز زمان استفاده از این سیستم جهت گرمایشی ساختمانها به فراموشی سپرده شد، تا اینكه با عرضه تكنولوژی های جدید، مجددا به صورت جدی در دهه های آخر قرن بیستم مطرح گردید با این تفاوت كه این بار تامین گرمایش، از طریق آب گرم یا المنت های برقی مورد توجه قرار گرفت. هم اكنون سیستم گرمایش كفی در نیمی از خانه های جدید اروپا استفاده می شود.
بعد از كره، آلمان بیشتر میزان استفاده را از سیستم گرمایش كفی دارد و رتبه سوم متعلق به ژاپن است كه برای محیط های مسكونی سیستم نوینی را ابداع كردند. ژاپنی ها روش متداول اروپا را بیشتر در محیط های عمومی مانند بیمارستانها، ورزشگاه ها و مدارس به كار می برند.
استفاده از روش های گرمایش كفی در ایران قدمت چندانی ندارد. چند دهه قبل استفاده از لوله های آب گرم مصرفی در كف حمام ها برای گرمایش مروداس قرار گرفت، ولی به دلیل پوسیدگی لوله ها، گسترش نیافت. در اواسط دهه گذشته چند مورد گرمایش كفی انجام شد، اما اجرای علمی این سیستم با كسب دانش روز و تامین اقلام لازم مطابق با استانداردهای بین المللی در كمتر از ده سال اخیر آغاز شده است.

موارد كاربرد سیستم گرمایش كفی :
از سیستم گرمایش كفی برای گرمایش منازل مسكونی اماكن تجاری، استخرها و سالن های بزرگ می توان استفاده كرد. همچنین می توان از این سیستم برای ذوب كردن یخ و برف پیاده روها، لنگرگاههای بارگیری، جاده ها، ورودی ساختمانها و بیمارستانها، باند فرود هواپیما و زمینهای ورزشی (زمین فوتبال و ...)، كه در تمامی این مكان ها دسترسی آسان و سریع به محل الزامی است، استفاده كرد. با استفاده از این روش هزینه های برف رویی و نمك پاشی از بین می رود و همچنین ساختار ساختمان با محل موردنظر نیز حفظ می شود


 برگرفته از : نشریه تهویه و تاسیسات
ارایه دهنده : وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع

مرتبط با: گرمایش ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
نظر سنجی
شما از چه قشری هستید؟

شبکه های ارتباطی با ما
آرشیو موضوعی
آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic