تبلیغات
وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع - شناسایی یک کمپرسور معیوب

وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع | دانلود کتاب مقاله چیلر چذبی

  فروش محصولات سایت


• راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش،  سپس محصول خود را درب منزل دریافت کرده و مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.

 ◄ 1100 طرح سه بعدی و پلان آماده | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ پکیج آموزش جامع پی ال سی + نرم افزار | قیمت : 10,000 تومان

 ◄ آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور | قیمت : 7,000 تومان
 ◄ راهنمای تحصیل در استرالیا ویژه رشته تاسیسات | قیمت : 20،000 تومان
 ◄ کتاب  مهندسی تاسیسات الکتریکی کلهر | قیمت : 9،800 تومان

 ◄ آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 و 2 و 3 | قیمت : 6,500 تومان
 فروش محصولات دانلودی


راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش، آدرس ایمیل را حتما صحیح وارد نمایید،  سپس پرداخت وجه آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب و در پایان ارسال فایل به ایمیلتان و نمایش آنی لینک دانلود.

 ◄ بزودی ...


کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها
کار با نرم افزار اتوکد خود را حرفه ای کنید | با 13 فصل آموزش طبقه بندی شده

آموزش اتوکد

امروزه نرم افزار اتوکد بی تردید یکی از نرم افزار های پر کاربرد مهندسی بخصوص در تاسیسات می باشد. که یاد گرفتن اصولی این برنامه برای استفاده از تمامی امکاناتش الزامی می باشد. مجموعه ای که برای شما دانشجویان و مهندسان آماده نموده ایم کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها می باشد که با زبانی ساده اما تخصصی از پایه تمامی چیزهای که یک مهندس احتیاج دارد را در خود جای داده و شما می توانید با قیمت استثنایی 15,000 تومان این مجموعه را خریداری فرمایید. همچنین می توانید دیگر ویژگی های این مجموعه را در ادامه مشاهده فرمایید.

قیمت : 15,000 تومان
خرید پستی


شناسایی یک کمپرسور معیوب
چهارشنبه 21 مهر 1389 ساعت 07:49 ب.ظ | نوشته ‌شده توسط admin | ( نظرات )

شناسایی یک کمپرسور معیوب

کمپرسور

تعویض یک کمپرسور معیوب در سیستم های تبرید، کار چندان راحتی نیست و گاهی با صرف هزینه بسیار همراه است. اگر به این نتیجه رسیدیم که کمپرسور سیستم ترید معیوب است ، پیش از هر اقدامی بایستی صحت این موضوع به اثبات برسد. چرا که در برخی مواقع ، درست پس از تعویض کمپرسور مشخص شده که اشکال از کمپرسور نبوده است. از آنجایی که مواجهه با این وضعیت نه برای سرویسکار و مرکز خدمات خوشایند است  ونه برای مشتری، در ادامه به بررسی نکاتی در این زمینه خواهیم پرداخت.
برخی از نشانه ها وعلایمی که درسیستم تبرید به وجود می آید,ممکن است تکنسین سرویس راگمراه نموده و وی را به اشتباه بیندارد.که کمپرسورمعیوب است,در حالیکه در واقع چنین نیست وکمپرسور به خوبی کارمی کند.بلکه بایدمشگل رادرجای دیگرجست وجو کرد.
یکی ازعلایمی که ممکن است تکنسین مربوطه را گمراه کند ,گرم شدن بیش از بدنه کمپرسوراست.در صورتی که کمپرسوردر معرض بارداخلی وگرمای بیش از حد باشد ,شروع به کار نخواهد کرد.ر صورتی که تکنسین در زمانی که کمپرسور تکفاز در معرض بارداخلی بیش از حد بوده است آن را ازمایش کند ,مشاهده خواهد کرد که مقاومت الکتریکی میان اتصال مشترک واتصال استارت بی نهایت است.بدین ترتیب ممکن است این گونه نتیجه گیری کند که مقاومت بی نهایت به معنی قطع شدن سیم پیچی کمپرسور است.این در حالی است که اگر تکنسین کمی صبر کند تا کمپرسور خنک شودوبار داخلی بیش از حدی را که بر کمپرسوروارد شده است کاهش یابد,مشاهده خواهد کرد که کمپرسور به صورت کاملا عادی شروع به کار خواهد کردونیازی به تعویض آن نخواهد بود.در این شرایط تنها کاری که تکنسین مربوط باید انجام دهد ,پیدا کردن علت گرم شدن بیش از حد کمپرسور وبرطرف ساختن آن است.
اگر کمپرسور قبلی سیستم بدون پیدا کردن وبرطرف ساختن علت گرم شدن بیش از حدآن تعویض گردد,نه تنها عیب سیستم برطرف نخواهد شد بلکه با نصب کمپرسور جدید نیز همچنان ادامه یافته وسیستم از کار خواهد افتاد .نکته مهمی که بایداز جانب تکنسین ها رعایت گردد,این است که هرگاه با کمپرسوری مواجه شدند که بیش از حد گرم شده است ,باید کمی صبر کند تادمای آت به حالت عادی برگشته وخنک شود وسپس اقدام به کنترل مقاومت الکتریکی سیم پیچ کمپرسور نماید.پیروی از این روش موجب می شود تا تکنسین تشخیص درستی درباره معیوب بودن یا نبودن سیم پیچ کمپرسور دهد.
مشکل شایع دیگری که موجب می شود کمپرسور تک فاز شروع به کار نکند ,معیوب بودن خازن راه اندازی است.در صورتیکه خازن راه اندازی کمپرسور معیوب باشد ,بسته به نوع کمپرسور موجب بروز مشکلات مختلفی خواهد شد.از آن جمله ممکن است کمپرسور نسبت به حالت معمول,شدت جریان بیشتری را بکشد,یادر حالتی که در معرض بار اضافی قرار می گیرداز مدار خارج شودویا اصلا شروع به کار نکند.با این وجود در صورتی که خازن راه اندازی کمپرسور معیوب باشد ,معمولا موجب می شود تاکمپرسور اصلا شروع به کار نکند.از این رو در این حالت نیز ممکن است تکنسین مربوطه به این اشتباه بیفتد که کمپرسور معیوب است وباید تعویض گردد.پیش از آن که کمپرسوری را معیوب و غیر قابل استفاده بنامیم ,صحت کار خازن راه اندازی آن باید به دقت کنترل شود.
اگر ولتاژمناسبی به کمپرسور داده شود ,احتمال آن وجوددارد که کمپرسور برای مدت کوتاهی به کار بیفتد وسپس هنگامی که در معرض بار اضافی قرارمی گیرداز مدار خارج شود ویا ممکن است اصلا شروع به کار نکند.کاری که یک تکنسین سرویس باید انجام دهد این است که پیش از هر چیز ولتاژمناسبی که برای راه اندازی کمپرسورلازم است را به آن اعمال کند وسپس ولتاژواقعی اعمال شده را اندازه گیری کند.
اکثر کمپرسورهای مورد استفاده در صنعت به گونه ای ساخته شده اند که با ترانس خطای 10درصد نیز کار می کنند.به هر حال,در صورتی که ولتاژاعمالی به کمپرسور خارج از محدوده مجازی باشد توسط سازنده تعیین شده است ,پیش از عیب یابی کمپرسور ولتاژاعمالی به آن رابایداصلاح گردد.
توصیه می شود همواره پیش از راه اندازی کمپرسوردر داخل سیستم,با استفاده از ابزارهای و وسایل خارجی از صحت کارکردآن در خارج از سیستم اطمینان حاصل کنید.این توصیه بدین معنی است که بهتر است پیش از هر اقدامی سر سیم های کمپرسور راباز نموده وبا استفاده از کیت راه اندازی که به همراه دارید ,اقدام به راه اندازی وبررسی صحت کارکردآن نمایید.لازم به ذکر است که کیت راه اندازی کمپرسور را هم می توان به صورت شخصی تهیه کرد وهم می توان آن را از واحدهای فروش مجاز خریداری نمود.تنها شرکت های معدودی هستن که این قبیل از کیت را به فروش می رسانند.


کمپرسور


تشخیص عیوب کمپرسور :

A.عیوب الکتریکی :
1-تست زمین مدل های تک فاز و سه فاز را به یک شیوه تست کنید.
1) تغذیه دستگاه را قطع کنید.
2) سیم های  متصل شده به ترمینال کمپرسور را باز کنید.
3) ترمینال کمپرسور و لوله تخلیه ( مکش) را تمیز کنید.
4) مقاومت بین لوله تخلیه و هر یک از ترمینال ها را با استفاده از اهم متر اندازه گیری کنید.
5) اگر عقربه  حرکت قابل توجهی دارد ترمینال در حالت زمین است بنابراین کمپرسور را تعویض کنید.

2-بررسی سیم بندی نادرست ترمینال کمپرسور سیم بندی ترمینال کمپرسور را با دیاگرام مدارالکتریکی دستگاه که روی در پوش واحد بیرونی است را بررسی کنید.
3- بررسی قطعی سیم پیچ یا وضعیت محافظ اضافه بار ( OLP) این بررسی شامل چک کردن اتصال سیم پیچ های داخل موتور و برای یک کمپرسور تک فاز که OLP آن داخلش نصب شده است تعیین قطعی سیم پیچ یا وضعیت OLP است.
1-تغذیه دستگاه را قطع کنید.
2-سیم های  متصل شده به ترمینال کمپرسور را جدا کنید.
3-پس از چک کردن حالت زمین کمپرسور را به اندازه کافی خنک کنید( اندازه دمای اتاق).
( برای کمپرسور تک فاز)
4-مقاومت هر ترمینال را با استفاده از اهم متر اندازه گیری کنید.اگر عقربه حرکت نکرد کمپرسور در شرایط باز قرار دارد.
( برای کمپرسور 3فاز)
5-مقاوت هر ترمینال را با استفاده از اهم متر اندازه گیری کنید. اگر عقربه حرکت نکرد سیم بین دو ترمینال قطع شده است. در این صورت کمپرسور را تعویض کنید.
v محافظ اضافه بار(OLP) ممکن است در شرایط ذیل کار کند،
بنابراین از یافتن و رفع علت مطوئن شوید.

1-کار در ولتاژ پایین
2-عیوب  کارکرد یا دستگاه های راه انداز
3-بیش از حد گرم شدن موتور کمپرسور ناشی از نزدیکی  به کندانسور ( تقطیر کننده ) ، عیوب موتور کندانسور، نزدیکی به خط مایع یا نزدیکی به لوله مویین.

B.عیوب مکانیکی :
1-شروع به کار نکردن
پدیده : کمپرسور کار نمی کند ولی جریان ( آمپر ) می کشد.

نحوه تست :
i.چک کردن خازن ( برای نوعی که در آن یک خازن برای راه اندازی یا کار کمپرسور استفاده می شود.)  ii.در صورتی که هیچ عیبی وجود ندارد قضاوت براین حکم می کند که به دلیل فرسودگی درون کمپرسور یا خرابی دستگاه روغت کاری کمپرسور قفل کرده است. کمپرسور را تعویض کنید.

2- کمپرسور ضعیف
پدیده : کمپرسور در حال کار است اما ظرفیت سرمایش ضعیف بوده و فشار قسمت پرفشار کم، و فشار قسمت کم فشار زیاد می باشد.

علت: خرابی سوپاپ، خرابی شاتون یا میل لنگ یا دیگر نشتهای داخلی.

نحوه تست:
i.فن واحد بیرونی را قطع و وصل کنید و اگر فشار قسمت پر فشار افزایش نیافت کمپرسور خراب است.
ii.درجه حرارت لوله تخلیه را اندازه بگیرید.اگر دمای آن به طور غیر عادی پایین است ( 50 درجه سانتی گراد یا کمتر ) کمپرسور خراب است.

iii.تست جمع کردن گاز سیستم را برای چک کردن ظرفیت کمپرس انجام دهید.
دستگاه را خاموش  کنید.
شیر ورودی سیکل تبرید سرویس خط مایع را ببندید (میله شیررا در
جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا بسته شود)
کمپرسوررابه کارانداخته وفشارمکش رامشاهده  کنید.
درصورت نرمال بودن کمپرسوردرهنگام جمع کردن گازسیستم ,فشاربین تا5PSIg ( 0تا CM G/ kg0.35 ) حفظ شده واگر فشارممکن افزایش یابد کمپرسور به دلیل نشتی داخلی یاخرابی شیر معیوب می شود .
دستگاهی که دارای کمپرسور معیوب است باید کمپرسورش تعویض گردد.استفاده دراز مدت از یک کمپرسور معیوب باعث گرم شدن فوق العاده غیرطبیعی شده وممکن است کمپرسوراتش بگیرد.قبل از تعویض کمپرسور حتما سیکل رابا  R-22شستسودهید
4- اضافه جریان عبوری در هنگام کار دستگاه  فشارکارکرد راچک کنیدواگرمشکلی نیست فرض بر این است که بلبرینگ دستگاه خراب شده است.کمپرسورراتعویض کنید.(شارزبیش از حداز اندازه مبردممکن است باعث اضافه    جریا نشود .)
نکته ای که در پایان باید بدان توجه نمود این است که شما به عنوان تکنسین سرویس کمپرسور,پیش از هر اقدامی باید به بررسی این موضوع بپردازید که دلیل ازکار افتادن کمپرسور,معیوب بودن اجزای راه اندازی آن است ویا اشکال از خود کمپرسور است.


مرتبط با: تبرید , تهویه مطبوع ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
descargar facebook دوشنبه 28 مرداد 1398 03:44 ب.ظ
Hi Dear, are you actually visiting this website
regularly, if so afterward you will definitely take pleasant knowledge.
plenty of fish dating site چهارشنبه 23 مرداد 1398 05:18 ق.ظ
I always used to read piece of writing in news papers
but now as I am a user of internet so from now I am using
net for articles or reviews, thanks to web.
pof https://natalielise.tumblr.com جمعه 11 مرداد 1398 07:35 ق.ظ
Howdy would you mind stating which blog platform you're using?
I'm looking to start my own blog soon but I'm having a difficult time
making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and
I'm looking for something completely unique.
P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask! pof natalielise
dating site پنجشنبه 10 مرداد 1398 11:18 ق.ظ
Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was
extremely long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say,
I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I'm still
new to everything. Do you have any suggestions for newbie blog writers?
I'd really appreciate it.
pof سه شنبه 8 مرداد 1398 04:12 ب.ظ
Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger,
and I was wanting to know your situation; many of us have created some
nice practices and we are looking to exchange strategies with other folks,
be sure to shoot me an e-mail if interested.
smore.com جمعه 4 مرداد 1398 12:22 ب.ظ
Hi there! I could have sworn I've been to this web site before but after browsing through many of
the posts I realized it's new to me. Nonetheless, I'm definitely happy I stumbled upon it and I'll be bookmarking it and checking back
regularly! natalielise plenty of fish
natalielise سه شنبه 1 مرداد 1398 04:00 ق.ظ
Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine.

Please let me know where you got your design. Thanks a lot natalielise
pof
how to get help in windows 10 دوشنبه 31 تیر 1398 08:47 ق.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for how to get help in windows 10
plenty of fish dating site شنبه 29 تیر 1398 04:35 ق.ظ
Hi, I do think this is a great site. I stumbledupon it ;) I will come back yet again since i have saved as a favorite it.

Money and freedom is the best way to change,
may you be rich and continue to guide others.
quest bars cheap 2019 coupon سه شنبه 18 تیر 1398 06:41 ق.ظ
Undeniably imagine that that you said. Your favourite reason appeared to be
on the web the simplest factor to take into account of.
I say to you, I definitely get annoyed whilst other people think about concerns that they just do not recognise
about. You managed to hit the nail upon the top as smartly as defined out the
whole thing without having side-effects , other folks could take a signal.
Will probably be back to get more. Thank you
quest bars cheap یکشنبه 2 تیر 1398 04:07 ب.ظ
I am regular visitor, how are you everybody? This paragraph posted at
this website is actually fastidious.
gamefly free trial جمعه 17 خرداد 1398 03:46 ق.ظ
I'm really impressed with your writing skills as well as with the layout
on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to
see a nice blog like this one these days.
financiële administratie پنجشنبه 16 خرداد 1398 10:15 ب.ظ
What i do not understood is in fact how you are now not actually a lot
more smartly-favored than you may be right now. You are
very intelligent. You recognize therefore considerably when it comes to this topic, made me personally imagine it from numerous numerous angles.
Its like men and women don't seem to be fascinated except it's something to accomplish with Lady gaga!
Your own stuffs great. Always maintain it up!
how to get help in windows 10 سه شنبه 7 خرداد 1398 01:02 ب.ظ
you're in point of fact a excellent webmaster. The website loading velocity is incredible.
It seems that you're doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece.
you've performed a magnificent process on this subject!
https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-en-vente-libre-en-pharmacie/ شنبه 25 آذر 1396 08:12 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like I do, just go to see this
website daily as it gives feature contents, thanks
https://www.viagrapascherfr.com/viagra-pas-cher-inde-feminin/ شنبه 15 مهر 1396 08:11 ب.ظ
Good day! This is kind of off topic but I need some advice from
an established blog. Is it tough to set up your own blog?
I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start.

Do you have any points or suggestions? Many thanks
How do you get a growth spurt? پنجشنبه 16 شهریور 1396 03:03 ق.ظ
I absolutely love your site.. Excellent colors & theme.
Did you develop this amazing site yourself?
Please reply back as I'm attempting to create my own personal blog and
would like to find out where you got this from or what the theme is called.

Many thanks!
What causes painful Achilles tendon? یکشنبه 5 شهریور 1396 12:20 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times it's tough
to get that "perfect balance" between usability and appearance.
I must say that you've done a superb job with this.
Also, the blog loads super fast for me on Firefox.
Excellent Blog!
martivanderkooi.hatenablog.com شنبه 28 مرداد 1396 09:15 ق.ظ
Thanks for finally talking about >وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع - شناسایی یک کمپرسور معیوب <Liked it!
https://www.viagrapascherfr.com/sildenafil-generique-avis-pas-cher/ دوشنبه 16 مرداد 1396 03:33 ق.ظ
This is my first time go to see at here and i am
genuinely impressed to read everthing at alone place.
medic یکشنبه 14 خرداد 1396 12:20 ق.ظ
Magnificent site. Lots of helpful information here. I am sending it to a
few pals ans additionally sharing in delicious. And obviously, thank you
in your effort!
pills شنبه 13 خرداد 1396 02:12 ب.ظ
I enjoy, lead to I discovered exactly what I used
to be looking for. You've ended my four day lengthy
hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye
prix جمعه 5 خرداد 1396 01:40 ب.ظ
Hi this is kinda of off topic but I was wanting to know if
blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get advice from someone with experience.
Any help would be enormously appreciated!
http://www.buy-trusted-tablets.com چهارشنبه 3 خرداد 1396 09:15 ق.ظ
An impressive share! I have just forwarded this onto
a coworker who had been conducting a little research on this.
And he actually ordered me breakfast because I discovered it for him...
lol. So let me reword this.... Thanks for the meal!!
But yeah, thanx for spending the time to discuss this matter here on your website.
https://www.viagrasansordonnancefr.com/achat-viagra-teva/ جمعه 4 فروردین 1396 07:14 ب.ظ
Very good blog! Do you have any tips and hints for
aspiring writers? I'm hoping to start my own website soon but I'm a little lost
on everything. Would you recommend starting with
a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many options out there that
I'm totally overwhelmed .. Any recommendations?

Appreciate it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
نظر سنجی
شما از چه قشری هستید؟

شبکه های ارتباطی با ما
آرشیو موضوعی
آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :