وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع | دانلود کتاب مقاله چیلر چذبی

  فروش محصولات سایت


• راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش،  سپس محصول خود را درب منزل دریافت کرده و مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.

 ◄ 1100 طرح سه بعدی و پلان آماده | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ پکیج آموزش جامع پی ال سی + نرم افزار | قیمت : 10,000 تومان

 ◄ آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور | قیمت : 7,000 تومان
 ◄ راهنمای تحصیل در استرالیا ویژه رشته تاسیسات | قیمت : 20،000 تومان
 ◄ کتاب  مهندسی تاسیسات الکتریکی کلهر | قیمت : 9،800 تومان

 ◄ آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 و 2 و 3 | قیمت : 6,500 تومان
 فروش محصولات دانلودی


راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش، آدرس ایمیل را حتما صحیح وارد نمایید،  سپس پرداخت وجه آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب و در پایان ارسال فایل به ایمیلتان و نمایش آنی لینک دانلود.

 ◄ بزودی ...


کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها
کار با نرم افزار اتوکد خود را حرفه ای کنید | با 13 فصل آموزش طبقه بندی شده

آموزش اتوکد

امروزه نرم افزار اتوکد بی تردید یکی از نرم افزار های پر کاربرد مهندسی بخصوص در تاسیسات می باشد. که یاد گرفتن اصولی این برنامه برای استفاده از تمامی امکاناتش الزامی می باشد. مجموعه ای که برای شما دانشجویان و مهندسان آماده نموده ایم کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها می باشد که با زبانی ساده اما تخصصی از پایه تمامی چیزهای که یک مهندس احتیاج دارد را در خود جای داده و شما می توانید با قیمت استثنایی 15,000 تومان این مجموعه را خریداری فرمایید. همچنین می توانید دیگر ویژگی های این مجموعه را در ادامه مشاهده فرمایید.

قیمت : 15,000 تومان
خرید پستی


راهنمای نصب بخاری بدون نیاز به دودکش گاز سوز
پنجشنبه 18 فروردین 1390 ساعت 12:26 ب.ظ | نوشته ‌شده توسط admin | ( نظرات )

راهنمای نصب بخاری بدون نیاز به دودکش گاز سوز

بخاری بدون دودكش

این بخاری برای عملکرد و احتراق صحیح به هوای تازه نیاز دارد. اگر هوای تازه در دسترس نباشد، اشتعال ضعیف خواهد بود. جهت ایجاد هوای تازه برای این بخاری و سایر وسایل خانگی مورد استفاده در منزل، دستورالعمل های زیر را مطالعه فرمایید.
فضای داخل خانه ها را از نظر نفوذ هوا میتوان به انواع زیر طبقه بندی نمود: فضایی که نسبت به هوا نفوذ ناپذیر است.
هوایی که معمولا" از لای در و پنجره ها وارد می شود، ممکن است جهت سوخت و تهویه بخاری کافی باشد. در هر صورت در این گونه فضاها باید هوای تازه اضافی فراهم نمود.
این گونه فضاها به گونه ای هستند که: در محل اتصالات اطراف چهارچوب در و پنجره ها، بین قسمتهای زیر و کف زمین، بین اتصالات دیوار سقف، بین پانلهای دیوار، در سوراخهای اطراف لوله کشی ها، خطوط برق و گاز و سایر شکافها درزگیرهایی وجود دارد.

فضای غیر محدود :
فضای غیر محدود دارای حجمی بیش از 14 متر مکعب به ازا هر 250 Kcal/hr  میزان مصرف کلی همه وسایل نصب شده در آن فضا است و فضاها به طور مستقیم با فضایی که در آن وسایل خانگی نصب شده اند از طریق منافذی غیر از منافذ درب در تماسند.

فضای محدود شده :
فضای محدود شده دارای حجمی کمتر از 14 متر مکعب به ازا هر 250 Kcal/hr  میزان مصرف کلی همه وسایل نصب شده در آن فضا است.

اخطار: در فضای محدود و بسته باید هوای تهویه اضافی فراهم نمود در غیر این صورت امکان خاموش شدن بخاری و ایجاد رطوبت و میعان بخار آب در محیط وجود دارد. برای عملکرد مناسب بخاری، منفذی برای ورود هوای تازه به اتاق ایجاد نمایید.
توجه: یک تکنسین واجد شرایط باید بخاری را نصب نماید. از همه قوانین و مقررات محلی تبعیت نمایید.

 نوع گاز :
نوع گاز مصرفی، برروی بخاری مشخص شده است.
ازتطابق آن با نوع گاز علامت گذاری شده بر روی برچسب نصب شده در کنار بخاری اطمینان حاصل کنید. این برچسب نشانگر نوع گازی است که بخاری بر اساس آن ساخته شده است.
این بخاری را بایستی با نوع گاز مشخص شده "برروی برچسب بخاری" استفاده نموده و قابل تغییر جهت استفاده با انواع دیگر گاز نیست.

 محل استقرار بخاری :
این بخاری جهت نصب به دیوار طراحی شده است. همچنین می توان آن را روی زمین دور از دیوار نیز قرارداد.

اخطار: بخاری های بدون دودکش باعث افزایش رطوبت هوا می گردند. اگر چه این امر سودمند است ولی به علت وجود رطوبت ممکن است در اثر کارکرد این بخاری در نواحی فاقد تهویه کافی، کپک ایجاد شود.

احتیاط: اگر بخاری را در گاراژ خانه نصب می کنید: باید تقریبا" 50 سانتیمتر بالای سطح زمین قرار گیرد. آنرا درمحلی نصب کنید که حرکت وسیله نقلیه به آن آسیب واردد نسازد.
 
 آماده سازی جهت نصب :
1. بخاری را از کارتن مربوطه خارج نمایید.
2. ادوات بسته بندی محافظ را که جهت حمل و نقل مطمئن قرار داده شده است خارج سازید.
3. بخاری را یررسی نمایید تا درحین حمل و نقل آسیب ندیده باشد. اگر بخاری آسیب دیده، فوری به فروشنده اطلاع دهید.
4. مکانی را برای نصب بخاری انتخاب کنید که فضای جلوی آن تا جای ممکن باز باشد و در معرض برخوردهای ناگهانی نباشد.
5. در اطراف بخاری باید فضای خالی مناسبی وجود داشته باشد، برای آگاهی از میزان این فاصله، از دیواره های کناری، کف و سطح افقی اطراف بخاری، به تصویر شماره 2 مراجعه نمایید.

 طریقه اتصال پیچهای نصب به دیوار :
توجه: رول پلاکها و پیچهای نصب در بسته بندی محصول قرار داده شده اند.
1.پیچهای نصب را به دیوار وصل نمایید. از شابلون کاغذی موجود در جهت تعیین صحیح محل سوراخها استفاده نمایید. از تراز بودن شابلون اطمینان حاصل نمایید. ممکن است برای دیوارهای گچی به رول پلاک پلاستیکی و یا سربی نیاز باشد.
2. با استفاده از دریل سوراخهایی در مکانهای علامت گذاری شده ایجاد نمایید.
3. سرپیچها را جهت اتصال بخاری، کمی بیرون از دیوار قرار دهید.
 
 روش ثابت نگاهداشتن بر روی دیوار :
1. شابلون کاغذی را بر روی دیوار قرار داده و از تراز بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
2. بوسیله دریل سوراخهایی در مکانهای علامت گذاری شده ایحاد نمائید . سوراخها باید در دیوارهای محکم، سیمانی یا آجری حداقل 2/5 سانتیمتر عمق داشته باشند.
3. رول پلاک پلاستیکی را وارد سوراخ نموده و آهسته به آن ضربه بزنید.
4. پیچها را در درون رول پلاک وارد کرده و سر آن را جهت اتصال بخاری با فاصله از دیوار نگه دارید.
5. بخاری را از محل سوراخهای قرار گرفته در پشت آن برروی پیچهای پایه آویزان نمایید.

 نصب روی زمین :
1.  این بخاری را فقط باید بر روی سطح صاف غیر قابل اشتعال نصب نمود. پیچهای پایه می توانند جهت نگه داشتن بخاری از حرکات جانبی و محکم کردن بخاری به دیوار مورد استفاده قرار گیرند.
2. فاصله پیچها تا سطح زمین را تا اندازه دلخواه اندازه گیری نمایید
3. از شابلون کاغذی که همراه بخاری است جهت تعیین فاصله مناسب بین سوراخ ها استفاده نمایید. از تراز بودن شابلون اطمینان حاصل نمایید. ممکن است برای دیوارهای گچی به رول پلاکهای پلاستیکی یا سربی نیاز داشته باشید.
4. به وسیله دریل در موقعیت های علامت گذاری شده سوراخهایی ایجاد کنید.
5. سرپیچ را جهت اتصال بخاری با فاصله از دیوار قرار دهید.

 اتصال به لوله کشی گاز :
قبل از اتصال بخاری، همه وسایل گازی را خاموش نمایید. شیر اصلی گاز کنتور را ببندید. از تهویه خوب محل نصب بخاری اطمینان حاصل کنید. نصب باید مطابق همه قوانین مناسب ساختمان صورت پذیرد. جهت بستن تمام اتصالات موجود از لوله های مخصوص گاز کشی استفاده نمایید.
رگلاتور مورد استفاده برای گاز شهری باید فشار گاز را به حداکثر 267mmH2o  برساند.

اخطار: هرگز لوله کشی غیر استاندارد را به بخاری متصل نفرمایید.
مهم: قبل از اتصال بخاری به گاز، فشار گاز را کنترل نمایید. فشار گاز نباید بیش از 267mmH2o برای گاز شهری و 373mmH2o  برای گاز کپسولی باشد. در غیر این صورت ممکن است به رگلاتور بخاری آسیب وارد آید.

توجه: اتصال به لوله کشی گاز باید توسط لوله "3/8  مخصوص گاز کشی انجام گیرد. در برخی از نواحی خاص ممکن است از لوله مسی استفاده شود. قوانین و مقررات محلی خود را رعایت نمایید. لوله مورد استفاده باید جهت رساندن حجم گاز مورد نیاز بخاری دارای قطر کافی باشد. اگر قطر لوله خیلی کوچک باشد، افت ناخواسته فشار ایجاد می گردد.

احتیاط: از آب بند کننده های اتصال لوله ای استفاده نمایید، محلول آب و صابون را با برس به اندازه کافی مورد استفاده قرار دهید.
هرگز اقدام به تست نشتی با شعله روشن ننمایید.

 تست فشار گاز لوله کشی :
معمولا برای امتحان لوله کشی گزا منزل آن را تحت فشار قرار می دهند اگر قرار است فشار تست از 1/2Psi  بیشتر باشد باید شیر لوله گاز ورودی به بخاری را بست.  (1/2Psi=35mbar=352mmH2o)
 
تست نشتی اتصالات گاز بخاری :
1. شیر گاز را باز نمایید.
2. شیر اصلی گاز را که نزدیک به کنتور گاز قرار گرفته باز نمایید.
3. از خاموش بودن ولوم کنترل اطمینان حاصل فرمایید.
4. همه اتصالات از شیر دستی گاز گرفته تا شیر کنترل را بررسی نمایید. در اطراف اتصالات شیر و لوله محلول صابون بمالید. در صورت وجود نشتی، حباب تشکیل می گردد.
5. در صورت وجود نشتی، فورا" شیر گاز را ببندید، قسمتهای دارای نشتی را محکم کنید و دوباره گاز را باز کرده و کنترل نمایید.
6. برای کنترل نمودن برنر (مشعل) و شیر اطمینان، برنر (مشعل) باید روشن باشد. (به دستورالعملهای راه اندازی مراجعه نمایید)، بقیه اتصالات را جهت نشتی کنترل نمایید.
7. بخاری را خاموش نمایید.

دستورالعملهای راه اندازی :
 برای حفظ ایمنی قبل از روشن نمودن بخاری:
الف) قبل از روشن نمودن بخاری : نواحی اطراف بخاری و سطح نزدیک به کف زمین اطراف بخاری را بو کنید چرا که برخی از گازها سنگینتر از هوا بوده و در سطح زمین قرارمی گیرند.
ب) جهت چرخاندن شیر گاز و ولوم کنترل، از دست خود استفاده نموده و هرگز از وسیله دیگری استفاده ننمایید. اگر ولوم به وسیله دست جابه جا نمی شود یا نمی چرخد، سعی در تعمیر آن نکنید و با خدمات پس از فروش کارخانه تماس حاصل نمایید. پافشاری و یا تلاش جهت تعمیر آن ممکن است منجر به آتش سوزی یا انفجار گردد.
پ) اگر قسمتی از بخاری در آب قرار گرفته از آن استفاده نکنید و فورا جهت بررسی آن و تعویض قسمت سیستم کنترل و هر کنترلر گازی که در آب قرار گرفته، با خدمات پس از فروش کارخانه تماس حاصل فرمایید.

 دستور العمل روشن نمودن بخاری :
1. اطلاعات ایمنی مطرح شده در صفحه قبل را مطالعه فرمایید.
2. از باز بودن کامل شیر اصلی گاز، اطمینان حاصل فرمایید.
3. ولوم کنترل گاز را آهسته فشار داده و سپس آن را در جهت عقربه های ساعت در موقعیت خاموش (off) قرار دهید.
4. جهت خروج هر گونه گازی چند دقیقه صبر کنید. اگر بوی گاز احساس کردید دست نگه دارید! از دستورات قسمت الف در بخش اطلاعات ایمنی پیروی نمایید. اگر بوی گاز احساس نکردید مرحله بعدی را ادامه دهید.
5. ولوم کنترل گاز را فشار داده و در جهت خلاف عقربه های ساعت به سمت موقعیت پیلوت (IGN) چرخانده و به مدت چند دقیقه آنرا فشار دهید، این امر سبب خروج هوا از سیستم گاز می گردد.
6. ولوم کنترل را رها کرده و در جهت عقربه های ساعت به سمت موقعیت خاموش"off" قراردهید.
7. زمانیکه خاموش شد ولوم کنترل را به طرف پایین فشار داده و سپس به سمت موقعیت پیلوت"IGN" بچرخانید. این امر سبب فعال شدن جرقه زن شده و گاز پیلوت (شمعک) روشن می شود. قبل از اینکه ولوم کنترل را رها کنید آنرا به مدت 10 ثانیه فشار دهید. آگر پیلوت (شمعک) خاموش شد مراحل 5 تا 7 را دوباره تکرار نموده یا از کبریت استفاده نمایید.
8. به منظور انتخاب میزان گرمای دلخواه، ولوم کنترل را به آرامی تا حد کمی به طرف پایین فشار داده  و آنرا بر خلاف  عقربه های ساعت بچرخانید. در حالیکه ولوم را تا به دست آمدن موقعیت دلخواه می چرخانید فشار را رها سازید.

خاموش کردن بخاری :
ولوم کنترل را در جهت عقربه های ساعت به طرف موقعیت "OFF" بچرخانید.

برنر (اگر بخواهید پیلوت روشن بماند) :
ولوم کنترل را جهت عقربه های ساعت به طرف موقعیت پیلوت (Pilot/IGN ) بچرخانید.

احتیاط : جهت تنظیم مقدار حرارت گاز هرگز از شیر اصلی گاز استفاده ننمائید.

 روش روشن کردن دستی :
1. مراحل 1 تا 4 را مطابق دستور العمل روشن کردن بخاری، دنبال نمایید.
2. ولوم کنترل را بر خلاف عقربه های ساعت به سمت موقعیت پیلوت/ IGN فشار داده و بچرخانید.
3. با فشار ولوم کنترل، کبریت را روشن کرده و آنرا از سوراخ روی شیشه به پیلوت نزدیک کرده تا روشن شدن پیلوت (شمعک) نزدیک آن نگهدارید.
4. ولوم کنترل را به مدت 30 ثانیه، پس از روشن شدن پیلوت (شمعک) فشار داده و سپس رها سازید.

بخاری بدون دودكش

مرتبط با: گرمایش , گاز رسانی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
نظر سنجی
شما از چه قشری هستید؟

شبکه های ارتباطی با ما
آرشیو موضوعی
آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic