وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع | دانلود کتاب مقاله چیلر چذبی

  فروش محصولات سایت


• راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش،  سپس محصول خود را درب منزل دریافت کرده و مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.

 ◄ 1100 طرح سه بعدی و پلان آماده | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ پکیج آموزش جامع پی ال سی + نرم افزار | قیمت : 10,000 تومان

 ◄ آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور | قیمت : 7,000 تومان
 ◄ راهنمای تحصیل در استرالیا ویژه رشته تاسیسات | قیمت : 20،000 تومان
 ◄ کتاب  مهندسی تاسیسات الکتریکی کلهر | قیمت : 9،800 تومان

 ◄ آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 و 2 و 3 | قیمت : 6,500 تومان
 فروش محصولات دانلودی


راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش، آدرس ایمیل را حتما صحیح وارد نمایید،  سپس پرداخت وجه آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب و در پایان ارسال فایل به ایمیلتان و نمایش آنی لینک دانلود.

 ◄ بزودی ...


کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها
کار با نرم افزار اتوکد خود را حرفه ای کنید | با 13 فصل آموزش طبقه بندی شده

آموزش اتوکد

امروزه نرم افزار اتوکد بی تردید یکی از نرم افزار های پر کاربرد مهندسی بخصوص در تاسیسات می باشد. که یاد گرفتن اصولی این برنامه برای استفاده از تمامی امکاناتش الزامی می باشد. مجموعه ای که برای شما دانشجویان و مهندسان آماده نموده ایم کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها می باشد که با زبانی ساده اما تخصصی از پایه تمامی چیزهای که یک مهندس احتیاج دارد را در خود جای داده و شما می توانید با قیمت استثنایی 15,000 تومان این مجموعه را خریداری فرمایید. همچنین می توانید دیگر ویژگی های این مجموعه را در ادامه مشاهده فرمایید.

قیمت : 15,000 تومان
خرید پستی


كاربرد انرژی خورشیدی در ساختمان
سه شنبه 28 دی 1389 ساعت 01:26 ب.ظ | نوشته ‌شده توسط admin | ( نظرات )

كاربرد انرژی خورشیدی در ساختمان

انرژی خورشیدی

افزایش جمعیت ، اتمام منابع انرژی و اتلاف آن و آلودگی های ناشی ازسوخت های فسیلی ، عواملی هستند كه هرروزمحدودیت های آینده بشرو مخاطرات آن را گوشزد می كنند . با توجه به محدودیت های موجود ، تنها استفاده ازروشهای درست مصرف ، بهینه سازی وسایل مصرف انرژی و به كارگیری انرژی های نو می تواند بحران انرژی را مهار كند .
انسان های اولیه برای محفوظ ماندن از نیروهای طبیعت ازخود طبیعت كمك می گرفتند و درغارها و پناه درختان و بین سنگها ازخود محافظت می كردند. آنها به تدریج آموختند كه سرپناه خود را دائمی ترسازند و بدین ترتیب تمدنهای مختلف جهان ، سبكها و روشهای معماری مخصوص به خود را با توجه به شرایط خاص آب و هوایی همان منطقه بكارمی بردند. آنها به نفع خود ازشرایط محیطی استفاده كرده و بوسیله خورشید ، باد وآب خانه ای راحتتر و مرفه ترساختند . اما از زمان انقلاب صنعتی به نظر می رسد ما این شكل معماری را كنار گذاشته ایم و از روشهای مصنوعی برای تأمین شرایط آسایش درساختمان استفاده می كنیم .
این روش نه تنها گران است بلكه باعث تخریب محیط زیست می گردد. این است كه دوباره توجه معماران ودست اندركاران صنعت ساختمان به سمت بهره گیری هرچه بیشتروبهترازعوامل طبیعی برای گرمایش و سرمایش ساختمان معطوف گردیده است .
سابقه استفاده بشرازانرژیهای نوبسیارطولانی است و تقریبا به هنگام پیدایش انسان برمی گردد . اما نگاه امروزما به این منابع انرژی ، نگاه ابتدائی و ساده نیست بلكه می خواهیم .
نیازامروزبشرمتمدن و صاحب فناوریهای بسیارگسنرده و پیچیده را تأمین كنیم . بنابراین یا باید انرژی خورشیدی را به انرژی های مورد نیاز تبدیل نمائیم و یا فناوری استفاده كننده ها به نحوی اصلاح شوند كه بتوانند مستقیما از انرژی خورشیدی بهره برداری كنند .

انرژی خورشیدی

 تاریخچه استفاده از انرژی خورشیدی درساختمان :
درچند دهه اخیر ، نمونه های زیادی ازخانه های خورشیدی دركشورهای صنعتی و پیشرفته ساخته شده كه با استفاده ازانرژی طبیعی (باد ، خورشید ، انرژی زمین گرمایی و...) گرمایش و سرمایش ساختمان را تأمین می كنند . البته اغلب طرح خانه های خورشیدی بصورت خانه های ویلایی منفرد در یك فضای بازمی باشد و استفاده ازاین فن آوری در یك سطح وسیع و درمجتمعهای مسكونی به ندرت اتفاق افتاده است .
اما قدیمی ترین كاربرد آگاهانه ایرانیان ازانرژی خورشیدی دربناها و ساختمانهای سنتی نهفته است به عبارت دیگر سیستم های غیر فعال خورشیدی در ایران درحد پیشرفته و كامل خود از زمان های قدیم به كاررفته است .
بخش ساختمان یكی از عمده ترین بخشهای مصرف كننده انرژی است و بهمین سبب لازم است توجه ویژه ای به مقوله بهینه سازی مصرف سوخت درساختمان مبذول نمود . از نقطه نظركلی  می توان گفت كه با آگاهسازی مردم، تدوین قوانین مناسب و اصلاح قیمتها ازطریق رفع تدریجی سوبسیدهای دولتی می توان گام مؤثری در جهت بهبود مصرف سوخت درساختمانها برداشت اما جایگزینی انرژیهای تجدید پذیر بطوراعم بجای سوختهای فسیلی كه عمده ترین منبع تأمین انرژی در كشورمان محسوب می شوند ، راه حلی است كه مشخصه اصلی آن ، آینده نگری و رعایت توامان حقوق نسلهای فعلی و آتی است .
انرژی خورشیدی ، انرژی است ارزان ، فراوان ، سالم و تمیز كه سالیان متمادی بشرازآن استفاده كرده است اما پس ازدستیابی به منابع سوخت فسیلی ، تجربیات گذشته را رها كرده و روز به روز به استفاده ازاین منابع افزود. بطوریكه پس ازآن چنان مصرف لجام گسیخته و اتلاف این منابع ، آینده تیره ای در پیش رو است كه درآن منابع سوخت پایان یافته است . این دورنما سبب شده تا درگوشه و كنارجهان باردیگرامكان استفاده ازانرژی خورشیدی و بكارگیری آن درگرمایش و سرمایش منازل مسكونی مورد توجه قرار گیرد .
حال با توجه به روند رو به افزایش انبوه سازی و ساخت مجتمعهای مسكونی دركشور ، غالب رویكرد به استفاده ازانرژی های طبیعی درمجتمعهای مسكونی و چگونگی طراحی این ساختمانها به صورت سازگاروهماهنگ با طرحهای خورشیدی می باشد.

انرژی خورشیدی

 كاربرد انرژی خورشیدی درساختمان ها :
منظوراز كاربرد انرژی خورشیدی درساختمانها بهره گیری هرچه بهترازنورخورشد درجهت تأمین نیازهای گرمایی وسرمایی و در صورت لزوم تأمین الكتریسیته ساختمانها می باشد . در مرحله اول با بكارگیری طراحی معماری خورشیدی كه تشابه بسیاری با معماری سنتی كشورمان دارد نیازهای گرمائی و سرمایی ساختمانها به حداقل رسانده می شود . دراین طراحی مسائلی ازقبیل: جهت ساختمان ، عایقكاری حرارتی ، تعیین سطح مناسب پنجره ها ، دو جداره كردن پنجره ها در برخی مناطق  واستفاده از بعضی سیستم های غیرفعال خورشیدی از قبیل دیوارترومب درنظرگرفته می شوند كه با اعمال این پارامترها ، انرژی مورد نیاز این نوع ساختمانها نسبت به یك ساختمان معمولی ( با زیر بنای یكسان ) درصد قابل توجهی كمتربوده و میزان این درصد بستگی به بكارگیری میزان این پارامتر ها وشرایط اقلیمی هر منطقه دارد .
از آنجائیكه ایران كشوری است با حوزه اقلیمی مختلف ، بنابراین امكانات انرژی خورشدی نیز تابعی ازاین حوزه های مختلف اقلیمی است . براین اساس برای كاهش انرژی مورد نیاز یك ساختمان می بایست طراحی آن مطابق با اقلیم آن منطقه باشد. دركلیه مناطق مختلف آب وهوایی ساختمانهایی كه برطبق اصول طراحی اقلیمی ساخته شده اند ضرورت گرمایش و سرمایش مكانیكی را به حداقل كاهش می دهند .

اطلاعات مورد نیاز برای دستیابی به اهداف فوق را می توان به بخش های زیر تقسیم نمود :
1- بررسی خصوصیات تابش خورشیدی
2 - بررسی وضعیت دما
3 - بررسی خصوصیات میزان بارش و رطوبت

مرتبط با: انرژی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
هرمز جمعه 1 اسفند 1393 09:51 ب.ظ
سلام لطفا اجرا و هزینه نصب پنل خورشبدی برای یک ساختمان دو طبقه که بتوانم از آن بهر برداری کنم چقدر است با تشکر
مجید عارفی جمعه 6 بهمن 1391 05:18 ب.ظ
لطفا در موردهزینه اولیه اجراءپنل های خورشیدی برای ساختمان ده واحدی با زیربنای هرواحد صد مترمربع راهنمائی بفرمائد
زهرا پنجشنبه 14 مهر 1390 04:07 ب.ظ
کامل تر از این هم میشد

بنی نعیم شنبه 2 مهر 1390 10:40 ق.ظ
با سلام.لطفا هزینه نصب انرژی خورشیدبرروی سوله برای دهانه 40 متر و ارتفاع 12 متر و طول 70 متر را ارسال فرمایید. با تشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
نظر سنجی
شما از چه قشری هستید؟

شبکه های ارتباطی با ما
آرشیو موضوعی
آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic