وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع | دانلود کتاب مقاله چیلر چذبی

  فروش محصولات سایت


• راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش،  سپس محصول خود را درب منزل دریافت کرده و مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.

 ◄ 1100 طرح سه بعدی و پلان آماده | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ پکیج آموزش جامع پی ال سی + نرم افزار | قیمت : 10,000 تومان

 ◄ آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور | قیمت : 7,000 تومان
 ◄ راهنمای تحصیل در استرالیا ویژه رشته تاسیسات | قیمت : 20،000 تومان
 ◄ کتاب  مهندسی تاسیسات الکتریکی کلهر | قیمت : 9،800 تومان

 ◄ آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 و 2 و 3 | قیمت : 6,500 تومان
 فروش محصولات دانلودی


راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش، آدرس ایمیل را حتما صحیح وارد نمایید،  سپس پرداخت وجه آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب و در پایان ارسال فایل به ایمیلتان و نمایش آنی لینک دانلود.

 ◄ بزودی ...


کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها
کار با نرم افزار اتوکد خود را حرفه ای کنید | با 13 فصل آموزش طبقه بندی شده

آموزش اتوکد

امروزه نرم افزار اتوکد بی تردید یکی از نرم افزار های پر کاربرد مهندسی بخصوص در تاسیسات می باشد. که یاد گرفتن اصولی این برنامه برای استفاده از تمامی امکاناتش الزامی می باشد. مجموعه ای که برای شما دانشجویان و مهندسان آماده نموده ایم کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها می باشد که با زبانی ساده اما تخصصی از پایه تمامی چیزهای که یک مهندس احتیاج دارد را در خود جای داده و شما می توانید با قیمت استثنایی 15,000 تومان این مجموعه را خریداری فرمایید. همچنین می توانید دیگر ویژگی های این مجموعه را در ادامه مشاهده فرمایید.

قیمت : 15,000 تومان
خرید پستی


دستگاه هوارسان
سه شنبه 21 آبان 1392 ساعت 02:23 ب.ظ | نوشته ‌شده توسط admin | ( نظرات )

دستگاه هوارسان

دستگاه هوارسان

دستگاه تهویه مركزی (هواساز) از بخشهای اصلی فیلتر ، فن ، كویل های گرمایی و سرمایی ، رطوبت زن و تجهیزات كنترلی تشكیل می شود . كویل های گرمایی معمولا با آب داغ ، بخار و برق عمل می كنند . كویلهای سرمایی با آب مبرد و یا مستقیما با یك ماده مبرد كار می كنند . در حالت دوم كویل دستگاه هواساز اواپراتور یك سیستم تبرید می باشد . با تنظیم های مختلف بخش های گرمایی ، سرمایی ، رطوبت زن و غیره در مجموعه دستگاه هواساز می توان سیستم های مختلف تهویه مطبوع را برای پروژه های با شرایط متفاوت طراحی نمود . دستگاه هواساز معمولا با دو كانال ؛ رفت و برگشت هوا به داخل ساختمان و به وسیله یك كانال به هوای تازه خارج ارتباط دارد.

دستگاه هواساز با تنظیم دما و رطوبت و همچنین تامین هوای تازه و فیلتر كردن آن عمل تهویه مطبوع تابستانی و زمستانی را انجام می دهد . هوای برگشتی از اتاقها با هوای تازه در محفظه اختلاط دستگاه مخلوط شده و سپس از كویل های سرمایی یا گرمایی و رطوبت زن (معمولا در زمستان) عبور می كند . سرعت عبور هوا از كویل حدد 500 فوت بر دقیقه است . فرآیند رطوبت زنی به وسیله پاشش آب از افشانك ها یا شبكه بخار و فرآیند رطوبت گیری توسط كویل سرد انجام می شود . كنترل دما به دو صورت می تواند انجام شود : روش اول با استفاده از شیر سه راه برقی یا موتوری كه روی لوله رفت و برگشت كویل نصب شده و به وسیله ترموستاتی كه در كانال برگشت هوا به هواساز نصب می شود ، عمل قطع و وصل و یا كم و زیاد كردن جریان آب انجام می گیرد . در روش دوم به وسیله ترموستات نصب شده در اتاق یا راهرو یا مكان مناسب دیگر (مانند حالت فن كویل) به فن دستگاه هواساز فرمان خاموش و روشن داده می شود . سیستم كنترل لازم است به گونه ای طراحی شود كه ابتدا مجموعه ترموستات كانالی و شیر سه راهی عمل نماید و سپس در مرحله بعد در صورت لزوم ترموستات اتاقی به بادزن دستگاه دستور دهد.

دستگاههای هواساز كه از ورق گالوانیزه ساخته می شوند ، با توجه به شرایط مكانی و موقعیت نصب ممكن است قائم و یا افقی ساخته شوند . دستگاه هواساز به صورت یك منطقه ای و یا چند منطقه ای طراحی و ساخته می شوند . در نوع یك منطقه ای تمام بخش های ساختمان كه تحت پوشش آن است با شرایط یكنواخت دما و رطوبت هوادهی می شود و در نوع چند منطقه ای به كمك دمپرهای مخصوص امكان هوادهی با دما و رطوبت های مختلف به مناطق متفاوت وجود دارد.

برای انتخاب دستگاه هواساز نیاز به اطلاعات زیر می باشد :
1- بارهای سرمایی و گرمایی كلی ساختمان (اگر برای ساختمان بیش از یك هواساز استفاده می شود باید سهم هر هواساز از بارهای سرمایی و گرمایی كلی مشخص شود).
2- حجم هوایی كه در واحد زمان از هواساز عبور می كند
3- افت فشار استاتیكی طولانی ترین مسیر كانال یا هد استاتیكی فن

با اطلاعات فوق و مراجعه به كاتالوگ كارخانه سازنده مدل دستگاه و سپس سایر مشخصات دستگاه مانند :
نوع فیلترها ، ظرفیت حرارتی كویل پیش گرم كن و اینكه با بخار آب یا آب داغ گرم می شود ، ظرفیت حرارتی كویل گرم كننده و اینكه با بخار یا آب داغ گرم می شود ، ظرفیت رطوبت زن (اگر از نوع بخاری است پوند در ساعت بخار و نیز فشار بخار كه اغلب 15 پاوند بر اینچ مربع است) ، قدرت موتور بادزن و غیره تعیین می شوند.

همانگونه که اصطلاح بکار برده شده نشان می دهد ، اجزاء اصلی که اساس واحد فن کویل را تشکیل می دهند ، عبارتند از یک فن که تولید جریان هوا می کند و یک کویل آب سرد کننده یا انبساط مستقیم که هوا را سرد و رطوبت زدایی می نماید . معمولا متعلقاتی چون کویل گرمایش ، رطوبت زن و بخش فیلتر نیز در اختیار قرار می گیرند تا در صورت لزوم اهداف باقیمانده تهویه مطبوع را برآورده سازند .اجزا مورد نیاز ممکن است در درون محفظه پیش ساخته ای که بشکل کابینت می باشد نصب گردند.

چون چنین تجهیزاتی برای اتصال به یک دستگاه غیر قابل انتقال طرح و ساخته شده اند، نمی توان آنها را جزو تجهیزات فن – کویل به حساب آورد. در عین حال بدلیل تشابه بین کاربرد تجهیزات کویل اسپری با تجهیزات فن – کویل این تجهیزات در این بخش مورد بحث قرار گرفته اند.

تفاوت کاربرد و طرح این تجهیزات به همان شکلی که در واقعیت وجود دارد ذکر خواهد شد.

تفاوت فیزیکی واحدهای فن – کویل یک منطقه و چند منطقه در محل نصب فن نسبت به کویل سرمایش است . در واحد یک منطقه ای فن در پایین دست کویل سرمایش نصب می گردد ، بنابراین غالبا این واحد را واحد مکشی می نامند . یک واحد چند منطقه ای را می توان واحد دهشی نامید ، زیرا فن در بالا دست کویل قرار دارد . استفاده از فنی که مجهز به پخش کننده باشد، در تبدیل فشار سرعت به فشار استاتیکی کمک کرده و افت انرژی را نیز به حداقل می رساند .

واحدهای فن کویل با هر دو نوع پره خم به جلو و خم به عقب تولید می شوند . فن هایی که دارای پره های خم به جلو هستند ، برای چنین مصارفی مناسبند ، زیرا اینگونه فن ها نسبت به سایر انواع فن در سرعتهای پایین تری کار می کنند . ساختمان چرخ اینگونه فن ها سبک تر ، کم حجم تر و ارزانتر از پره های خم به عقب می باشد . چون سرعت این فن ها کم است ، می توان از محورهای طولانی تر استفاده کرد.

کاربرد تجهیزات تهویه مطبوع متاثر از مشخصه های بار سرمایش فضای مورد نظر و میزان کنترل لازم برای درجه حرارت و رطوبت آن است. واحد یک منطقه ای بطور موثرتری بارهای فضایی که دارای مشخصه های نسبتا ثابت یا بارهایی با تغییرات یکنواخت است را جبرانمی کند . مثال ایده آل چنین فضایی یک اتاق بزرگ است . در عین حال استفاده از این سیستم برای کاربردهای چند اطاقه نیز عملی است ، مشروط بر اینکه تغییرات بار د رتمام اطاقها مشابه بوده و به یک نسبت باشد . اگر لازم باشد میتوان با قرار دادن کنترل به طریق گرمایش مجدد یا کنترل حجم هوا در کانالهای انشعابی سیستم منطقه ای بوجود آ ورد .

در کاربرد چند اطاقه که مولفه هایی بار تابعی از زمان بوده و بطور مستقل از یکدیگر تغییر می کنند، دستگاه چند منطقه ای که دارای یک فن باشد، قادر است کنترل خاص هر منطقه را انجام دهد . برای اینگونه بارها استفاده از واحد چند منطقه ای ارزانتر از واحد یک منطقه ای که در کانالهایش از کویلهای گرمایش مجدد استفاده شده باشد، خواهد بود.

چون واحد چند منطقه ای این امکان را می دهد که در هنگام بار جزئی هوای تازه از اطراف کویل سرمایش بای پس شود . از این واحد بویژه در مواردی که نسبت حرارت احتیاج به کنترل رطوبت باشد، می توان یک کویل پیش سرمایش را در کانالی که حداقل هوای تازه را تامین می کند قرار داد.

واحد استاندارد فن – کویل فقط کنترل محدود درجه حرارت را عملی می کند . کنترل مقدار رطوبت را می توان با افزودن یک واحد رطوبت زن ، همانند واحدهای اسپری آب شهر ، که بصورت آماده نصب عرضه می شوند، انجام داد . در عین حال اگر در کاربردی نیاز باشد که رطوبت دقیق تر کنترل شود،استفاده از واحدهای کویل اسپری یا واحد فن – کویل اسپری مناسب تر خواهد بود.

از تجهیزات کویل اسپری می توان در تابستان برای سرمایش و رطوبت زدایی ، در زمستان برای رطوبت زنی و در فصول معتدله برای سرمایش تبخیری استفاده کرد. ترجیح داده می شود که این تجهیزات در کاربردهایی که بایستی رطوبت نیز کنترل گردد از قبیل فرآیندهای صنعتی، بیمارستان ، موزه ها و کتابخانه بکار برده شود. می توان تجهیزات کویل اسپری را به گرمکن آب اسپری تجهیز کرد تا امکان سرمایش و گرمایش را همزمان با رطوبت زنی بوجود آورد .

كاربرد فنی هواساز :
هنگامی که در یک کاربرد تهویه مطبوع احتیاج به سیستم کانال باشد، فن های لوله محوری، برد محور یو یا سانتریفوژ را می توان مورد استفاده قرار داد. در مواردی که سیستم کانال وجود نداشته و مقاومت کمی در مقابل جریان هوا وجود دارد ، فن پروانه ای می تواند به کار برده شود. در عین حال هنگامی که تجهیزات آماده نصب برای کاربردهایی که احتیاج به شبکه کانال ندارند مورد استفاده قرار می گیرند اغلب فن های سانتریفوژ بکار برده میشود.

فن سانتریفوژ به دلیل بی صدا بودن و عملکرد مناسبش در فشارهای بالا، در بیشتر کاربردهای تهویه مطبوع بمنظور فراهم نمودن شرایط آسان بکار برده می شود. علاوه بر این دهانه ورودی فن سانتریفوژ را میتوان به وسائلی که سطح مقطع بزرگ دارند وصل کرد، در حالی که دهانه تخلیه آن را می توان به کانالهای نسبتا کوچک متصل نمود. برای برآورده ساختن احتیاجات سیستم توزیع هوا می توان جریان هوا را تغییر داد ، این عمل با تنظیمات ساده محرک فن یا تنظیم وسایل کنترل صورت می گیرد.

مرتبط با: تهویه مطبوع ,


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
australian wine پنجشنبه 14 فروردین 1399 09:11 ب.ظ
Hello would you mind ⅼetting me know which webhost you're
using? I've loaded ʏour blog in 3 completely different web browsers and I must say this
blօg lⲟads a ⅼot quicker then most. Can you sսggest a
goоd web hosting provider at ɑ honest pгice?

Thank you, І appreciate it!
best cbd oil for endurance athletes جمعه 2 اسفند 1398 02:02 ق.ظ
Undeniably believe that which you stated. Your favorite justification appeared to
be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly
get irked while people think about worries that
they just do not know about. You managed to hit the nail
upon the top as well as defined out the whole
thing without having side-effects , people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks
pubg mobile hack apk پنجشنبه 17 بهمن 1398 03:56 ب.ظ
I used to be able to find good information from your articles.
sling tv شنبه 28 دی 1398 06:40 ب.ظ
I'm really loving the theme/design of your weblog. Do you ever run into any web browser compatibility issues?
A handful of my blog visitors have complained about my site not working correctly in Explorer but
looks great in Opera. Do you have any advice to help fix this problem?
sling tv جمعه 27 دی 1398 07:28 ق.ظ
Hello would you mind letting me know which web host you're using?
I've loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this blog loads a lot quicker
then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a
fair price? Many thanks, I appreciate it!
sling tv سه شنبه 24 دی 1398 03:53 ب.ظ
I do not even understand how I finished up right here, but I thought this publish used to
be great. I don't understand who you might be but certainly you are going to a well-known blogger if you happen to aren't
already. Cheers!
coconut oil جمعه 29 آذر 1398 05:31 ق.ظ
Wow, incredible blog layout! How long have you
been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is excellent, let alone the content!
coconut oil یکشنبه 24 آذر 1398 04:02 ب.ظ
Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell to
her ear and screamed. There was a hermit crab
inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!
ps4 games شنبه 23 آذر 1398 02:44 ق.ظ
I've been browsing online more than 2 hours today, yet
I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made good content
as you did, the internet will be much more useful than ever before.
mobile legends diamond hack zip file پنجشنبه 21 آذر 1398 11:27 ب.ظ
Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your web
site, how could i subscribe for a blog web site?
The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea
quest bars cheap دوشنبه 18 آذر 1398 03:25 ب.ظ
Link exchange is nothing else however it is just
placing the other person's weblog link on your page at appropriate place and other person will also do similar
in favor of you.
quest bars cheap چهارشنبه 13 آذر 1398 12:39 ب.ظ
Thank you, I have just been looking for information approximately this
topic for a while and yours is the greatest I've discovered so far.
However, what in regards to the bottom line? Are you certain concerning the source?
ps4 games شنبه 9 آذر 1398 12:17 ق.ظ
always i used to read smaller posts that as well clear their
motive, and that is also happening with this
post which I am reading here.
ps4 games جمعه 8 آذر 1398 01:17 ق.ظ
You really make it seem really easy with your presentation but I in finding this matter to be really
one thing that I believe I might never understand.
It kind of feels too complicated and extremely broad for me.
I'm having a look forward for your next publish, I'll try to get
the hang of it!
plenty of fish dating site یکشنبه 26 آبان 1398 08:20 ب.ظ
Do you have a spam issue on this site; I also
am a blogger, and I was curious about your situation; many of us have created some nice procedures and we
are looking to exchange solutions with others, please shoot
me an email if interested.
was coconut oil پنجشنبه 23 آبان 1398 02:18 ق.ظ
whoah this weblog is excellent i like reading your articles.
Keep up the good work! You understand, many persons are looking round for this info, you could help them greatly.
quest bars cheap جمعه 19 مهر 1398 02:02 ب.ظ
Hey are using Wordpress for your blog platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and create
my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog?

Any help would be greatly appreciated!
quest bars cheap شنبه 2 شهریور 1398 01:09 ق.ظ
Incredible points. Outstanding arguments. Keep up the great effort.
plenty of fish https://natalielise.tumblr.com پنجشنبه 10 مرداد 1398 07:44 ق.ظ
We are a gaggle of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your web site provided us with valuable information to work on. You have performed a formidable
process and our whole group will be thankful to you. plenty
of fish natalielise
plenty of fish چهارشنبه 9 مرداد 1398 04:55 ب.ظ
Good answers in return of this question with genuine arguments
and telling all concerning that.
natalielise چهارشنبه 2 مرداد 1398 12:08 ب.ظ
Excellent post! We are linking to this particularly
great article on our website. Keep up the great writing.
natalielise pof
how to get help in windows 10 دوشنبه 31 تیر 1398 12:49 ق.ظ
I like the helpful information you provide in your articles.
I'll bookmark your blog and check again here frequently.
I am quite certain I will learn lots of new stuff right here!
Good luck for the next!
how to get help in windows 10 یکشنبه 30 تیر 1398 03:54 ب.ظ
Just want to say your article is as astonishing.

The clarity in your put up is simply excellent and that i could think
you're an expert on this subject. Well with your permission let me to take hold of your
feed to keep up to date with coming near near post.
Thanks one million and please continue the gratifying work.
plenty of fish dating site پنجشنبه 27 تیر 1398 02:36 ب.ظ
I've been exploring for a bit for any high-quality articles or
blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web
site. Reading this info So i am happy to express that
I've a very good uncanny feeling I discovered exactly what I needed.
I such a lot without a doubt will make sure to don?t forget this web site and give it a
glance on a relentless basis.
how to get help in windows 10 سه شنبه 25 تیر 1398 06:01 ب.ظ
Hello! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no back up.

Do you have any methods to prevent hackers?
best online viagra canada چهارشنبه 22 خرداد 1398 03:50 ق.ظ

Can you tell us more about this? I'd want to find out more details.
gamefly free trial 2019 coupon دوشنبه 20 خرداد 1398 02:40 ب.ظ
Hello! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked
hard on. Any suggestions?
http://tinyurl.com/yyq78qra شنبه 18 خرداد 1398 12:09 ب.ظ
I was recommended this blog via my cousin. I'm not certain whether or not this put up is written by means of him as nobody
else recognize such distinct about my trouble.

You're incredible! Thank you!
ps4 free games شنبه 18 خرداد 1398 10:33 ق.ظ
Howdy! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.
gamefly free trial چهارشنبه 15 خرداد 1398 07:08 ب.ظ
It is the best time to make some plans for the long
run and it's time to be happy. I've learn this publish and if I may
I desire to suggest you some attention-grabbing issues or suggestions.
Perhaps you could write next articles regarding this article.
I wish to learn even more things about it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
نظر سنجی
شما از چه قشری هستید؟

شبکه های ارتباطی با ما
آرشیو موضوعی
آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic